On-line

We have 42 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Thursday, 20 November 2008 10:13
There are no translations available.

Рудоманова О.Є.
Упорядник статті

 
 Пастернак Анатолій
 
На початку лютого 1999 року пішов від нас Анатолій Пастернак. Пішов передчасно - у розквіті творчих задумів... Свята людина. Інакше не скажеш про цього самовідданого, талановитого, безкорисливого, невтомного лікаря. І поета. І журналіста. Історика. Автора мудрих і дотепних афоризмів. І все це - в одній особі! 1954 року по закінченні навчання в Київському медичному інституті за власним бажанням поїхав працювати до Північного Казахстану - саме туди, де страждав у засланні Тарас Шевченко. Там Анатолій не лише лікував, але й почав друкуватися в місцевій пресі як поет і перекладач. Згодом повернувся до Києва. І жив він, між іншим, поруч із будинком-музеєм Тараса Шевченка біля Хрещатика. Доля? Так, можливо. Потім переїхав до Боярки, мешканці якої його знали, поважали і любили. Майже півжиття працював на Київській станції переливання крові. Лікар "широкого профілю", Анатолій Пастернак, крім усього, був талановитим і натхненним фітотерапевтом, неповторним знавцем цілющої поезії рослин. Добре знав історію світову і, особливо, - історію України. Невтомно вивчав способи народного лікування. В останні роки життя Анатолій Пастернак працював над книгою "Козацька медицина". Цю оригінальну роботу пропонуємо нашим читачам як згадку про хорошу й талановиту людину.
 
Так, він не був істориком-професіоналом. Тому деякі його твердження мають гіпотетичний характер. Втім, таке трапляється і з дипломованими знавцями. Головне ж - він дуже любив свій народ і його історію.
 Шанін Ю.
Професор Національного медичного університету,
член Спілки письменників України
 
 
Взято: www.ukrlife.org


Книга Анатолія Пастернака «Козацька медицина» - самовідданого лікаря, талановитого фітотерапевта, письменника, історика і журналіста - присвячена маловідомим (чи призабутим) способам оздоровлення та лікування, що здавна побутували серед українського козацтва.

В кінці 1998 року А. Пастернак, Ю. Шанін (проф. Національного медичного університету) і С. Довгаль (гол. редактор газети «Валеологія») домовилися про те, що починаючи з 1999 року газета «Валеологія» буде друкувати глави з книги «Козацька медицина», над якою письменник працював кілька років свого життя.

Але в лютому 1999 р. Анатолій Пастернак пішов з життя у розквіті творчих задумів. Тому глави з книги «Козацька медицина» публікувалися в газеті «Валеологія» упродовж 1999-2001 років вже після смерті автора і активну участь в цьому процесі приймав Юрій Шанін, який в 2001 році був ініціатором видання книги.

Крім цього, редакція газети «Валеологія» організувала цикл радіопередач окремих розділів книги «Козацька медицина» на хвилях українського радіо. Передачі ці вела заслужений журналіст України М. Гончарова, інколи за участю гол. редактора газети. «Валеологія» - С. І. Довгаль.

І газетні публікації, і радіопередачі були з великим інтересом зустрінуті і читачами, і радіослухачами всієї України, бо люди познайомилися не тільки з історією і засобами лікування козацької медицини, але оригінальна й талановита книга змусила їх замислитися над мудрістю і знаннями січовиків.

«Якщо скласти реєстр сучасних хвороб, з якими січовики навіть і не зналися, - пише А. Пастернак, - досягнення тодішньої народної медицини стануть очевидними».

 

 

Взято: www.valeolog.com


На нашому сайті Ви маєте змогу ознайомитися з роботою Анатолія Пастернака:

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове
Last Updated on Wednesday, 20 January 2010 13:32
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting