On-line

We have 237 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещенийDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
The History of Nikopol Region - Nikopol today
Thursday, 07 February 2013 16:30
There are no translations available.


Перспективи розвитку туризму у м. Нікополі та Нікопольському регіоні


Всі знають Нікополь, як місто металургів, великий промисловий та залізничний центр, розташований на березі Каховського водосховища. Все це так, однак, наше місто, між іншим, є ще й історичним. Більш того, Нікополь - єдине (!) місто на території нинішньої України, яке веде свою історію від Запорозької (Микитинської) Січі, заснованої у 1639 році. В його районі знаходився центр могутньої давньої держави - Великої Скіфії. Найбільш багаті та відомі скіфські кургани (Чортомлик, Товста Могила) знаходились на землях сучасної Нікопольщини, а знайдені в них Чортомлицька амфора і Золота пектораль скіфського царя прикрашають кращі музеї Києва та Санкт-Петербурга.


Нажаль, такий великий потенціал, як багатюща історія Нікополя та Нікопольщини, до теперішнього часу поки залишається не використаним, хоча міг би не тільки принести велику користь їх мешканцям, але й послужити головнішим імпульсом розвитку цілого регіону. Однак, схоже, так буде залишатися не завжди. Нинішня влада Нікополя, спільно з міською громадою, намітили найважливіші напрямки туристичного розвитку нашого міста.


У новому розділі «Нікополь туристичний» ми будемо знайомити Вас з найважливішими планами розвитку туризму в нашому місті та регіоні, прийнятими органами влади різних рівнів постановами і, можливо, майбутніми туристичними маршрутами.


Ми із задоволенням будемо раді розмістити на нашому сайті будь-які цікаві пропозиції та бізнес-плани, пов’язані із розвитком індустрії туризму в нашому краї. Сподіваємось також, що розміщена нами цікава та різнобічна інформація зацікавить вітчизняних та закордонних інвесторів, готових вкласти свої кошти в побудову сучасних туристичних об’єктів на нашій історичній землі.

Пам'ятник Богдану Хмельницькому в Старій частині м. Нікополя. 2009 р.
Фото: Олена Рудоманова

.


 .

Р І Ш Е Н Н Я

.

27.04.2012 р., м. Нікополь, № 51-19VI


Про затвердження проекту концепції державної програми
«Перша гетьманська столиця»
на 2012-2020 роки


Від імені та в інтересах територіальної громади, з метою розроблення і здійснення комплексу науково-методичних, архітектурно-реставраційних, культурно-просвітницьких та фінансово-економічних заходів для забезпечення збереження, використання і популяризації пам'яток, розвитку історико-культурних місць Нікополя, відкриття нових туристичних маршрутів та створення сучасної туристичної інфраструктури, відповідно до Закону України: «Про охорону культурної спадщини», постанови  Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 106 «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм», керуючись пунктом 22 статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Нікопольська міська рада ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити «Проект концепції державної програми «Перша гетьманська столиця на 2012- 2020 роки» (додається).
  2. Направити для схвалення сесією Дніпропетровської обласної ради проект концепції державної програми «Перша гетьманська столиця на 2012-2020 роки» з метою подальшого клопотання розгляду програми перед Кабінетом Міністрів України.
  3. Направити рішення Нікопольської міської ради від 29.07.2011 року № 70-9/VI «Про дату заснування міста Нікополя» для схвалення сесією Дніпропетровської обласної ради та подальшого клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України». 
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, фізкультури, спорту та у справах молоді.


Міський голова                                                                                   Р.І. Токар

.

Рішення підготовлено постійною комісією з питань освіти, культури, фізкультури, спорту та у справах молоді  та відділом з питань культури, молоді, спорту та туризму.

.

Голова комісії                                                                                    О.Є. Пастухова


Начальник відділу з питань культури,
молоді, спорту та туризму                                                               О.І. Пастушок              


Завізували:

.
Секретар міської ради                                                                    М.А. Метер

.

Голова постійної комісії міської ради
з питань промисловості,
соціально-економічного
розвитку,бюджету та фінансів                                                        І.Г. Петровенко


Керуючий справами виконкому                                                     І.В. Харченко


Заступник міського голови                                                              О.А. Чернишов


Заступник міського голови                                                              Л.В. Дуксова


Начальник юридичного відділу                                                      Д.В. Вінтоняк

.


.

Про будівництво житла та розвиток туризму в Нікополі


Нікополь повинен стати туристичною столицею. Так вважає мер Руслан Токар. На прес-конференції він розповів про програму «Перша гетьманська столиця». А також розкрив плани щодо будівництва нового житла в місті.


Площа навпроти будівлі міськвиконкому стане бульваром з торговим центром та магазинами. А за краєзнавчим музеєм наступного року почнуть будувати квартал з чотирьохповерховими будинками. Це стане доступним житлом для молодих спеціалістів.


В планах і розвиток туристичної інфраструктури Нікополя... читати далі

.


.

Міський голова Руслан Токар презентував власний сайт


Розпочав свою зустріч з представниками місцевих ЗМІ Руслан Токар привітанням з 373 річницею від Дня заснування Нікополя:
- Маючи статус історичного, місто володіє значним потенціалом: на території Нікопольщини, де  знаходилося 5 з 8-ми Запорозьких Січей, розташовані пам’ятки історичного і культурного значення, саме тут проходили історичні події...


...Наприкінці прес-конференції Руслан Токар презентував власний веб-сайт. Зайшовши за адресою ruslantokar.dp.ua, всі бажаючі зможуть ознайомляться з новинами Нікополя, діяльністю місцевої влади, комунальних підприємств. Громадяни, які мають намір працевлаштуватися в органах місцевого самоврядування чи в комунальних підприємствах, зможуть відправити своє резюме на розгляд міського голови та будуть запрошені на співбесіду... читати далі

.


.

Відбулось чергове засідання громадської ради при Нікопольському міському голові,
на якому обговорювали стан та перспективи історико-культурного розвитку Нікополя


Присутні на слуханні громадської ради депутати, історики, архітектори, представники закладів культури, говорили про стан та перспективи історико-культурного розвитку Нікополя... читати далі

.


.

Нікополь може стати першою гетьманською столицею


У вступному слові міський голова Руслан Токар зазначив, що у нашого міста є добра нагода у найближчий час реалізувати свій безцінний історичний потенціал. Приводом для цього має послужити 375 річниця від дня заснування Нікополя, яку ми відзначатимемо у 2014 році... читати далі

.


.

Нікополь - перша гетьманська столиця


Руслан Іванович висловив впевненість у тому, що Нікополь має всі підстави, аби ввійти до міжнародних екскурсійних туристичних маршрутів. Після цього було розглянуто проект концепції «Перша гетьманська столиця». Дана програма передбачає створення сучасної туристичної інфраструктури в Нікополі - єдиного міста в Україні, яке походить від унікального центру державотворення - Микитинської Січі. За цим проектом заплановано реконструкцію площі імені Б. Хмельницького, благоустрій набережної Каховського водосховища, перетворення парку Перемоги на історико-культурну зону... читати далі

.


.

Резолюція засідання громадської ради
при Нікопольському міському голові, яке відбулось 29 листопада 2012 р.


29 листопада 2012 року в місті Нікополі пройшло засідання громадської ради при Нікопольському міському голові. Заслухавши   доповіді   відповідальних   осіб   виконавчих   органів Нікопольської міської ради та окремих фахівців про «Про виконання резолюції засідання громадської ради «Стан і перспективи історико-культурного розвитку м. Нікополя» та розпорядження міського голови від 28.11.2011р. №309-р», громадська рада при Нікопольському  міському голові констатує... читати далі

.


.

У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

Last Updated on Wednesday, 19 June 2013 15:14
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting