On-line

We have 174 guests online
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Print E-mail
Нікополь туристичний - Конкурс "Край п'яти Січей"
Thursday, 04 May 2017 18:55
There are no translations available.

V Відкритий міський художньо-літературний конкурс
«Край п'яти Січей» завершився

 

Щербова О. Нікополь – край п'яти Січей

28 квітня, в Нікополі відбулася церемонія нагородження переможців V Відкритого міського художньо-літературного конкурсу «Край п'яти Січей». З кожним роком географія цього конкурсу розширюється. Дітей, які бажають брати участь в ньому, стає все більше. За п'ять років в конкурсі взяли участь понад 800 осіб. Чим же так привабливий «Край п'яти Січей»? Чому конкурс з легкістю знаходить відгук у серцях і об'єднує молодь з усієї України?

 

 

Виставка робіт учасників
V відкритого міського художньо-літературного конкурсу
«Край п'яти Січей»

 
 

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Спочатку ніхто і не думав починати такий грандіозний проект. У 2012 році співробітники БІЦ «Слово» збирали матеріали місцевих краєзнавців для книги «Іван Сірко. Чортомлицька Січ». Оформити книгу вирішили за допомогою репродукцій картин місцевих художників, а також дитячих малюнків і віршів. Репродукцій на дану тематику хоч відбавляй, а ось проблему з малюнками та віршами треба було якось вирішувати. Оголосили художньо-поетичний конкурс, присвячений історії козацтва в Нікопольському краї. Припускали, що результат буде скромним - до десятка робіт. Але несподівано для організаторів діти щиро зацікавилися козацької темою, і учасників було більше ста!

Оскільки інформацію про конкурс розмістили, крім міських ЗМІ, і на сайті БІЦ «Слово», про нього дізналися в інших регіонах України. Гран-прі в номінації «Поезія» отримала 15-річна Олександра Бурбело з Вінниці.

 

 
Олександра Бурбело
Фото: www.o-detstve.ru

 

- Це було відкриття для конкурсу «Край п'яти Січей», - кажуть організатори, - Саша вже брала участь в інших поетичних конкурсах різного рівня, в тому числі міжнародних, і займала призові місця. Написала книги з віршами, казками та фантастичними розповідями. На жаль, переможниця не змогла приїхати в Нікополь на церемонію нагородження. Її батьки зняли відео, де вона читає уривок вірша, і прислали нам. Присутні в залі слухали запис, затамувавши подих: така потужна енергія і сила духу звучали в кожному слові.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

ЩОБ ВЗЯТИ ВИСОТУ

Організатори вирішили зробити конкурс «Край п'яти Січей» щорічним і розширили тематику. До козацької епохи, пов'язаної з п'ятьма запорозькими Січами і визвольною війною 1648-1654 рр., додали такі теми як «Нікопольщина - серце Скіфії», «Нікопольський ярмарок» і «Чарівний світ Дніпровських плавнів».

У наступному році число учасників конкурсу збільшилося, але вірші Олександри Бурбело задали такий високий рівень, що Гран-прі в номінації «Література» журі не присудило нікому. А ось малюнки вихованців художньої школи ім. М. Івасюка з міста Чернівці назвали кращими. Та й інші призи дісталися, в основному, іногороднім. Це показало, що юним творцям Нікопольщини треба не тільки підвищувати майстерність, а й глибше вивчати історію свого краю.

 

 

Гран-прі. Руслана Ручкіна «Бойовий побратим». 2014 р.
Художня школа ім. М. Івасюка, м.Чернівці.

 

Якщо є попит - є пропозиція! Бібліотекарі стали розробляти лекції та екскурсії, проводити майстер-класи. Спраглих увібрати ці безцінні знання було так багато, що заходи розписували на три місяці вперед. Це не пройшло дарма.

На ІІІ конкурсі «Край п'яти Січей» місцеві юні таланти вже виборювали призові місця.

 

 
Анастасія Костюченко - володарка Гран-прі в номінації «Література». 2015 р.
 
  

Евгенія Мелешко - лауреат I ступеню в номінації «Образотворче мистецтво»
(вікова категорія 15-18 років). 2015 р.

 

Тим часом боротьба за головні призи стає напруженішою. Цього року (2017 р.) «Край п'яти Січей» зібрав понад 200 школярів та студентів Нікополя і Нікопольського району, Чернівців, Києва, Львова, Рівного, Дніпра, Кривого Рогу, Голої Пристані, Могилів-Подільського, а також Івано-Франківської та Херсонської областей.

 


«РОДЗИНКИ» П'ЯТОГО СЕЗОНУ

До номінацій «Література» і «Образотворче мистецтво» додалася ще одна - «Ліплення». І відразу виявила юний талант: п'ятикласник Назар Шпонька з села Олексіївка (Нікопольський район) виліпив з пластиліну цілу композицію під назвою «Козаки-характерники».

 

 

Назар Шпонька «Козаки-характерники». 2017 р.

  

Хлопчик так майстерно виконав роботу, що не відразу повірили в її самостійність. Думали, допомагав хтось із дорослих. Розглядали з пристрастю і все-таки переконалися - це авторська праця. У своїй віковій категорії Назар посів третє місце.

А ось восьмикласниця Віталіна Зеленська (ЗОШ № 19, м. Нікополь) на всі руки майстриня: і ліпить, і малює, і вірші складає. Свої роботи вона представила відразу в трьох номінаціях, у двох - «Ліплення» і «Література» стала лауреатом (друге місце) та дипломантом.

 

 
Віталіна Зеленська «Богиня Агримпаса». 2017 р.
 
Вихованка Нікопольської міської школи мистецтв Єлизавета Півень підкорила своєю роботою, вперше представивши вирізання з кольорового паперу, але не в традиційному плоскому форматі, а в об'ємному. Ліза посіла друге місце.

 

 
Єлизавета Півень «На хвилях історичних артефактів». 2017 р.
 

14-річна Яна Евпатова з Олексіївки в призери не потрапила. Для конкурсу дівчинка зробила малюнок... на медовому прянику! Креативний задум оцінили. Яні дістався титул «Юна пряничниця» і спеціальний приз від кафе «Аленка».

 

 
Яна Евпатова «Нікопольщина - колиска п'яти Січей». 2017 р.
 

Ще один почесний титул у Анни Зуріашвілі-Замошнікової, яка всі п'ять років, починаючи з шестирічного віку, бере участь у конкурсі «Край п'яти Січей». Можна сказати, зростає разом з ним. Її малюнки займали призові місця, але в цьому році Аня в призери не потрапила, зате за вірність конкурсу стала «Міс п'ятиріччя»!

 

 

ГОЛОВНІ НАГОРОДИ

Десятирічна нікопольчанка Лада Аліфанова активно займається в літературній студії «Яса» при міській бібліотечній системі. В цьому році у номінації «Література» вона змогла вийти на заданий Олександрою Бурбело рівень і вибороти Гран-прі за повість «Фортеця Старого Беркута».

 

 

Гран-прі в номінації «Образотворче мистецтво» отримала нікопольчанка Єлизавета Гапич. Вона три роки поспіль бере участь в конкурсі. Зараз навчається у Львові, в Українській академії друкарства.

 

     

 
Єлизавета Гапич отримала Гран-прі в номінації «Образотворче мистецтво». 2017 р.
 
Головні нагороди - зовнішні жорсткі диски - вручила заступник Нікопольського міського голови Ольга Коник.
 
 
 
 
Лада Аліфанова отримала Гран-прі за повість «Фортеця Старого Беркута»
 
 
 
За Єлизавету Гапич нагороди отримала її мама
 
 

Подарунки іншим конкурсантам дарували бізнесмени, представники громадських організацій, які розуміють всю важливість підтримки творчої молоді. Однак городяни теж не залишилися осторонь. Наприклад, Юрій і Тетяна Сенкевич виділили кошти з сімейного бюджету на призи за малюнки, які зворушили їх серця.

За традицією, окрім нагородження лауреатів і дипломантів (а це більше 70-ти чоловік), всі учасники конкурсу «Край п'яти Січей» отримують заохочувальні подарунки. Але в наступному році організатори хочуть збільшити кількість номінацій і скоротити до трьох число переможців. Так що конкуренція за призи стане ще гострішою.

- Конкурс «Край п'яти Січей» потрібен дітям, - впевнені організатори, - до багатої історії Нікопольщини вони потягнулися як до живого джерела. Конкурс став об'єднуючим. Беручи участь в конкурсі, використовуючи знання про славну історію нашого краю для сюжетів своїх творів, діти вчаться творчо мислити, розвиваються як гармонійні особистості, стають патріотами. Тому цей проект буде тривати та розвиватися!

 
 
Фото на пам'ять
 

 

 
 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 


  

 Церемонія нагородження 

Фотозвіт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

 

Last Updated on Monday, 08 May 2017 20:22
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting