Зараз на сайті

Сейчас 452 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
23.03.2016 07:03
There are no translations available.

Тюстіна Анна "Чарівний світ Дніпровських плавнів"
Оповідання  

Колись дуже давно існувало райське місце, так називали раніше Дніпровські плавні. Це був чарівний світ, де росли незвичайні рослини, мешкали дивовижної краси тварини.

Ось одного дня багато років тому туди вирушив німецький дослідник флори і фауни Жозеф Рейн. Його дуже приваблювали незвичайні рослини і тварини. Він приїхав  саме у переддень свята Трійці.

Жозеф вирішив, поки не настав вечір, оглянути місцевість і знайти прихисток , де можна заночувати. Довго він ходив і натрапив на маленьку хатинку, де горів вогник. Постукав  у двері, йому відчинив сам господар. Жозеф запитав:
- Пробачте, що потурбував Вас, але не могли б Ви мене пустити до себе переночувати?

- А ви не місцевий?- спитав чоловік.

- Ні, я німецький дослідник.

- Так, звичайно, проходьте.

Жозеф Рейн зайшов до хати, його провели до кімнати для гостей , а потім ,як годиться чемним господарям,  запросили до столу.

- Пробачте, а ви не могли б мені розповісти про ваш чарівний світ?- спитав Жозеф.

- Так , з великим задоволенням, слухайте.

Наші Дніпровські плавні славляться своєю красою, та незвичайністю. Вони манять собою дуже багато людей, які приїздять сюди на відпочинок. А особливо на свята. У нашому краї багато рослин, деякі з них мешканці використовують як ліки. Наприклад, мильнянка лікарська, її кореневища знахарі заготовляли восени або ранньою весною. Наші предки використовували її при хворобах печінки, нирок, селезінки, зубному болю, ангіні, нежиті тощо. А найбільше її використовували для виготовлення, чого б ви думали,  мила та шампунів. Ось така собі на вигляд звичайнісінька рослина, а скільки користі від неї. Також дуже багато водиться тут  тварин, таких, як вовки, видри, жаби, їжаки, дикі лісові коти, лисиці.

- Так, тепер я дійсно впевнений, що це чарівний світ, - сказав Жозеф.

- Ну, я думаю, що на сьогодні досить. Вже час спати.

- Добре , всім на добраніч.

На другий день на свято Трійця Жозеф прокинувся і вирушив у ліс досліджувати природу і на власні очі побачити всі дива. Довго він мандрував, аж до самого вечора. Потім з господарем вони пішли на свято.

Біля вогнища , де зібралося багато людей, розповідали різні  легенди Дніпровських плавнів. Ось одна з них. Легенда про дніпровських русалок.

Колись на свято Трійця до плавнів приїхав студент на практику, після того як він зібрав чимало цінних відомостей про птахів, вирішив трохи відпочити на березі. Стояла нестерпна спека. Шукаючи порятунок від жари , декілька місцевих хлоп’ят,  поспіхом скинувши з себе одяг , збиралися зануритися в ласкаву дніпровську воду. Студент вирішив послідувати їх прикладу, але старий рибалка, що  добре знав  Дніпровські плавні,  став їх відмовляти :
- Хлопці сьогодні вам краще не купатися.

-А чому?
- Але ж Трійця сьогодні.

- Ну і що?

-А те, що русалка під воду потягнути може.

З того часу на Трійцю ніхто не купається у річці.

Жозеф Рейн слухав і слухав Дніпровські легенди. Та час повертатися додому. Він зібрався подякував господарю і з гарним настроєм пішов. Бо ще дуже багато залишилося недосліджених куточків.

Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting