Зараз на сайті

Сейчас 152 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
03.04.2016 15:43

Симчук Вікторія "Нікополь - від давнини, до сьогодні"

Нікополь - давнє козацьке місто, одне з давніх і славних місць Дніпропетровщини. Нікопольський край славиться своєю багатою історією, невідривно пов’язаною з історією запорізького козацтва. Адже на цих землях більше двохсот років розташовувалися п’ять з восьми Запорізьких Січей. Окрім того, саме тут розміщені найбільші і найбагатші поховання скіфських царів.

В історії міста чітко можна виділити дві яскраві сторінки. Перша з них, безперечно, пов’язана з давниною, з епохою існування козацтва. Адже саме звідси козаки на чолі з Б. Хмельницьким почали звільнення України від польського поневолення. Але давно вже минула легендарна козацька доба, відгриміли їх походи. Але дух залишився. Він блукає вулицями старого міста, проблискує в очах нікопольців. Він просто живе у цьому місті.

Друга сторінка в історії зв’язана з сучасним Нікополем. З кінця XIX ст. поширюється розвиток промисловості. Тоді, тихий плин життя, здавалося, невеличкого провінційного містечка Нікополя було порушено знахідками марганцевих руд. З того самого часу місто є одним з центрів металургії Придніпров’я. Нікополь, славиться своїми численними заводами і підприємствами металургії, але найголовнішими були заводи «гіганти» - Південнотрубний завод та завод феросплавів (найбільше феросплавне підприємство у Європі). Вони становили основу економіки Нікополя.

Наше місто, також, добре розвинене у напрямку фізкультури та спорту. Ми можемо пишатися своїми спортсменами - чемпіонами та призерами Олімпійських ігор. У місті все частіше проводиться безліч змагань з різноманітних видів спорту, показові виступи спортсменів, впроваджуються нові види спорту.

Теперішній Нікополь - це сучасне промислове місто, надзвичайно зелене і красиве. Вулиці міста - це широчезні проспекти, які дістались місту в спадок від Радянського Союзу. Зараз про давню історію міста нагадує тільки площа Богдана Хмельницького, названа на честь запорізького гетьмана.

З рештою, Нікополь - славне, історичне, культурне, добре розвинене місто... Я дуже його люблю. Це мій рідний край. І де б я не була, завжди буду його пам’ятати...

Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting