Зараз на сайті

Сейчас 198 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
03.04.2016 16:37

Орлова Вікторія "Козацький дух Нікопольщини"

Ось те гніздо, звідки вилітають
усі ті горді й дужі, як леви!
Ось звідки розливається
воля і козацтво на всю Україну!»
М.В. Гоголь

В Україні є багато міст, які мають славетну історію, але тільки моє рідне місто є колискою запорозького козацтва. Як відомо, Нікопольщина - це край розташування п’яти Запорозьких Січей: Томаківської, Базавлуцької, Микитинської, Чортомлицької та Нової Січі.

З історії мого міста мені відомо, що одна з п'яти Січей, а саме Микитинська, була розташована безпосередньо на його сучасній території. І недарма Нікополь називають "столицею козацького краю", бо на території сучасної старої частини мого рідного міста було обрано гетьманом Богдана Хмельницького, під проводом якого розпочалася національно-визвольна боротьба українського народу.

У минулому Нікополь відігравав велику роль у становленні та утвердженні Української державності, а зараз щорічно в Дні козацької слави Нікопольщину відвідують тисячі гостей з різних куточків України, ближнього і дальнього зарубіжжя, які беруть участь у численних святкових заходах.

Також Запорозькі Січі Нікопольщини приваблювали і видатних діячів культури. Ці місця відвідували О. Стороженко, Т. Шевченко, О. Афанасьєв- Чужбинський, І. Рєпін, В. Сєров, Д. Яворницький, М. Кропивницький, С. Прокоф'єв, О. Довженко та інші. І цей інтерес до Нікопольщини звісно цілком зрозумілий, бо тільки тут і воля козацька кувалась, і слава здобувалась, і жив незалежний, вільнолюбний народ, який радує нащадків своєю самобутністю, гордістю, силою і тягою до незалежності.

Не можна не згадати, що Нікопольщина зберігає пам'ять про славного козацького отамана Івана Сірка. Починаючи з 1990 року у першу суботу серпня українці традиційно збираються для вшанування пам’яті кошового отамана біля його могили, що розташована поблизу села Капулівка Нікопольського району.

Зараз на Нікопольщині існує багато різних козацьких організацій, які здійснюють різну роботу. Наприклад, громадська організація «Нікопольська Січ» Гвардії Українського козацтва під керівництвом отамана Олександра Шевченка та інші самостійні козацькі організації проводять роботу з військово-патріотичного виховання молоді, відзначення державних та релігійних дат різними заходами. Це показує, що козацький дух ще живе у Нікопольщині, хоч давно вже минула козацька доба та віддзвеніли шабельним дзвоном козацькі походи.

Я вважаю, що нашим завданням є збереження та передавання надбання минувшини наступним поколінням. А сьогодні наші душі повинна наповнювати славна минувшина українського народу - волелюбних та щиро люблячих свою Батьківщину козаків.

Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting