Зараз на сайті

Сейчас 104 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Персоналії - Шор Осип Беньяминович (1899-1978 рр.)
03.01.2012 13:19
There are no translations available.

Петрішин Л.
Журналіст
м. Нікополь, Україна
Біографія


Переклад з російської: Рудоманова О.Є.
Матеріал надано в авторській редакціїДва відкриття: пам'ятник Осипу Шору та автосалон Renault


«Автомобиль не роскошь, а средство передвижения». Цей афоризм, який став народним, належить перу радянських письменників Іллі Ільфа та Євгенія Петрова. Таким було гасло, яким організатор мітингу в якомусь селі на Новозайцевському тракті зустрів машину Адама Козлевича з Остапом Бендером і його компаньйонами, яка випадково виявилася на трасі автопробігу «Москва - Харків - Москва». Їх «Антилопу-Гну» прийняли за лідера цього пробігу. Згодом слова повторить Остап, виступаючи з промовою на мітингу в місті Удоєве.

Через 80 років ця крилата фраза стала девізом автопробігу нікопольських власників Renault, що пройшов в Нікополі.Фото: Плахоття Б.


Ескорт з виблискуючих «реношек» проїхав по проспекту Трубників до вулиці Херсонської, 372, де пройшло урочисте відкриття фірмового автосалону Renault,Фото: Білоцерковська Л.Фото: Білоцерковська Л.


а біля ресторану «Ковчег» - пам'ятника нашому землякові Осипу Беньяминовичу Шору.Фото: Плахоття Б.Фото: Плахоття Б.Фото: Плахоття Б.Фото: Плахоття Б.


Саме тому Осі Шору, який з легкої руки письменника Валентина Катаева закріпив за собою статус прототипу літературного героя Остапа Бендера.З поверненням, Ося Шор!


- Наш край багатий не лише на історичні події, але і на талановитих, хоча і неоднозначних людей, - сказав ініціатор встановлення пам'ятника, генеральний директор ВНЦ «Трубосталь» Олександр Фельдман. - Здавалося б, ми металурги, працюємо на заводі і навіщо нам прославляти авантюриста? Так, Шор не святий, але вже понад 80 років книги та фільми про його пригоди популярні на теренах багатомільйонного російськомовного простору. Тексти Ільфа і Петрова про нашого земляка розділені на сотні крилатих фраз.

Бендер - це бренд, який вже поспішили присвоїти собі багато міст, згаданих у відомих романах, - від Санкт-Петрбурга і Одеси до Жмеринки... І цим треба пишатися! Той, хто не читав ці твори, той багато втратив. Ми раді, що прототип героя геніального роману - наш земляк, раді ще одній сторіночці нашої історії, яка дає можливість осмислити минуле, сьогодення і майбутнє. Ося ніколи не падав духом. Це нікопольська риса характеру - впав, піднявся, йдеш вперед. Цей пам'ятник не лише Осипу Шору, а й усім нікопольцям, чиї імена канули в Лєту, але чия праця, розум, чий авантюризм допомогли побудувати і прославити наше рідне місто… Сьогодні разом з Вами ми робимо ще один невеликий крок до Нікополя туристичного. Туризм повинен дати нашому краю поштовх для розвитку і збільшення кількості робочих місць, що дозволить знизити рівень безробіття. Це окремий великий напрям, в якому я бачу нашу перспективу і майбутнє.

Треба створювати комплексну програму по просуванню Нікополя як туристичного центру, генерувати заходи для туристів, створювати необхідну інфраструктуру...

Біля основи пам'ятника золотими літерами напис: «Никопольчанину Осипу Шору. Он же сын турецкоподанного Остап-Сулейман Ибрагим Берта Мария Бендер-бей, он же Остап Ибрагимович, он же прототип великого комбинатора Остапа Бендера (И. Ильф и Е. Петров)».Фото: Білоцерковська Л.


Автор скульптури Віктор Сараєв. Йому також належить образ Нестора Махна, створеного з кримського вапняку і встановленого раніше.Фото: Петрішин Л.


Ініціатори мріють про те, щоб в майбутньому біля ресторану «Ковчег» розбити архітектурний комплекс на згадку про відомих осіб, серед яких історик і краєзнавець Павло Богуш, поет і журналіст Олександр Черкащенко, а також відомим творчим особистостям, які бували на Нікопольщині, - композиторові Сергію Прокофьєву і письменникові Володимиру Короленко.

До речі, за мотивами роману «12 стільців» було знято два художні фільми в СРСР і чотири фільми за кордоном. У Санкт-Петербурзі, Жмеринці, Кременчуці, Харкові, Старобельску, П'ятигорську (біля легендарного Провалу), Бердянську, Мелітополі вже встановлені памятники Бендеру. Є пам’ятники присвячені й іншим героям «Золотого теляти» та «12 стільців».

Так, в Харкові на привокзальній площі за поїздом з чайником в руці біжить о. Федір, одесити ж увічнили на Дерибасівській стілець (можливо, з коштовностями вмираючої тещі Киці Воробьянинова).Фото: www.guide.kharkov.ua


- Ося Шор - це свого роду терапевт, який лікує сміхом, своєю дотепністю й позитивним відношенням до життя, - сказав на відкритті художник, Почесний громадянин м. Нікополя Марк Продан. - Наш земляк дав нам чудовий рецепт: ніколи не сумувати! Чому б нам, нікопольцям, не створити клуб Осі Шора? Клуб сміху. Треба тільки почати, надати форми і, можливо, нове дітище користуватиметься такою ж популярністю, як одеська Юморина. Були ж у нас спроби проводити «День авантюриста» до дня народження Осипа Шора. Крім того, можна проводити міжнародні шахові турніри в Нікополі.Фото: Білоцерковська Л.


- З поверненням, Ося Шор! У те місто, яке ти, немов би, не покидав, ти завжди жив серед нас, спостерігав за нами усі ці роки, докірливо поглядаючи, сміючись або даючи мудру пораду, - сказав КВН-щик і краєзнавець Сергій Тороп. - Пам'ятники Остапу Бендеру є, але не було ще жодного пам'ятника прототипу Великого Комбінатора! Навіть одесити визнають Осипа Шора нікопольцем. І дуже символічно, що цей пам'ятник відкритий саме в ці дні: річ у тому, що 99 років тому через Нікополь уперше пройшов автопробіг, організований першим автомобільним товариством. Пам'ятник тільки відкрили, але вже існує народне повір'я, що у того, хто посидить на стільці поряд з Осею Шором, почне покращуватися добробут. Ловіть момент!Фото: Білоцерковська Л.Якби Ося Шор жив у наш час, він би управляв Renault


Головним в черзі заходів того дня було відкриття офіційного автосалону Renault.Фото: Білоцерковська Л.Фото: Білоцерковська Л.Фото: Плахоття Б.


Влітку цього року компанія «Трубосталь» була вибрана кандидатом в офіційні представники світового концерну «Renault». Угода про співпрацю була підписана у вересні. Таким чином, компанія «Трубосталь», яка має автосалон загальною площею 250 м2 і сучасну станцію техобслуговування, стає відповідальною за розвиток марки Renault в регіоні, за надання високої якості обслуговування і збільшення регіональної частки ринку.Фото: Білоцерковська Л.


Усі працівники автосервісу - фахівці, які пройшли курс спеціальної підготовки в учбових центрах Renault в Києві та Москві. Про це говорилося на прес-конференції за участю менеджера по розвитку ділерської мережі «Рено-Україна» Андрія Понікарова (м. Київ), директора компанії «Сингл моторс» (головний ділер в Дніпропетровській області) Ігоря Іофе (м. Дніпропетровськ), генерального директора ВНЦ «Трубосталь» Олександра Фельдмана і секретаря міської ради Михайла Метера.Фото: Білоцерковська Л.Фото: Білоцерковська Л.Фото: Білоцерковська Л.


- «Трубосталь» ми обрали тому, що автосалон оформлений згідно останніх вимог компанії-виробника: приміщення розділене на декілька зон - зона відпочинку для клієнтів, зона експозиції і безпосередньо зона передачі автомобіля клієнтові, - розповів Андрій Понікаров. - В автоцентрі представлений увесь модельний ряд автомобілів Renault, що дає можливість відвідувачам побачити усю лінійку і вибрати автомобіль залежно від потреб, оскільки в компанії «Трубосталь» представлені не лише легкові автомобілі, а й комерційний ряд. Безумовні переваги автоцентра «Трубосталь» - зручне місцерозташування на одній з основних дорожних артерій Нікополя, велика площа клієнтської парковки, а також відділення банку на території і наявність сучасної станції технічного обслуговування, що дає можливість не лише придбати автомобіль, а й провести якісне сервісне обслуговування, замовити і встановити комплектуючі. Відтепер нікопольцям не треба їздити в Дніпропетровськ або Кривий Ріг, щоб вибрати автомобіль, тим більше, що цінова політика абсолютно однакова, що в Нікополі, що в обласному центрі. Усі ціни на автомобілі зафіксовані в національній валюті і не залежать від коливань курсу гривни до євро або долара. Окрім вигідної ціни, клієнти зможуть скористатися кредитною пропозицією від компанії Renault Finance. Діє нова кредитна пропозиція - кредит на придбаний автомобіль - 12 місяців з кредитною ставкою 0% при 65% передоплати (діє на увесь модельний ряд Renault). Також діє лізингова пропозиція з мінімальними ставками. У розробці перед впровадженням і програма (Trade-in), яка дозволить здати (продати) салону старий автомобіль Renault і з доплатою узяти новий.

Кожен бажаючий може отримати консультацію менеджерів по продажах, а також записатися на тест-драйв вибраного автомобіля. Це дає можливість відчути, наскільки Вам підходить конкретний автомобіль, випробувати в процесі їзди його технічні характеристики, переваги, комфорт і задоволення від водіння.

Нині в Україні існує 47 ділерських центрів Renault. Компанія входить в п'ятірку лідерів по продажах автомобілів. Найпопулярніша модель - Renault Logan (65% від загального числа продажів), проте, у Renault є чимало комфортніших і престижніших моделей.

- Мені дуже приємно, що в особі «Трубосталі» ми знайшли гідного партнера, - сказав Ігор Іофе. - Автомобілі Renault прекрасно зарекомендували себе у всьому світі. Автомобілі комерційної групи - мікроавтобуси, вантажні автомобілі до 1,5 тонн є лідерами продажів в Європі. З 2012 року Renault приступає до випуску і продажу автомобілів для невідкладної швидкої допомоги, мікрохолодильників, комфортабельних шкільних автобусів.

- За останні 10 років автосалони «Трубосталь» продали більше 2 000 автомобілів різних виробників, - розповів генеральний директор ВНЦ «Трубосталь» Олександр Фельдман. - Але не у всіх автомобілів був «тил» - гарантійне і післягарантійне обслуговування в Нікополі. Це, насправді, велика проблема. Сьогодні ж ми прийняті в сім'ю Renault й усі автомобілі та всі клієнти надійно захищені. Зв'язок з Renault - це абсолютно інший рівень, це Європа, це світовий провідний бренд. У мене є давня мрія. Якщо ми виправдаємо довіру, на базі «Трубосталі» створити комплекс по зборці автомобіля марки Renault. У нас вистачить енергії, сил і амбіцій. Важливо підкреслити, що сьогодні мешканцям Нікополя не треба буде їхати в сервісні центри Дніпропетровська або Кривого Рогу, при цьому ціни абсолютно однакові, оскільки діє мережа.

- Від імені міського голови й усього депутатського корпусу хочу привітати і подякувати компанію «Трубосталь» з такою важливою для Нікополя подією, як відкриття фірмового автосалону Renault. «Трубосталь» упродовж багатьох років є активним платником податків і партнером міської влади у вирішенні соціальних питань, - відмітив секретар міської ради Михайло Метер.Фото: Плахоття Б.


Під час урочистого відкриття нового автосалону був презентований з елементами лазерного шоу автомобіль Renault Latitude.Фото: Білоцерковська Л.Фото: Плахоття Б.Фото: Білоцерковська Л.


Серед журналістів, учасників автопробігу і перших покупців автомобілів Renault у рамках відкриття розіграли 25 фірмових сувенірів і три автомобілі. Правда, маленьких. Ними виявилися точні іграшкові копії автомобілів Megane, Logan, Duster. А Віктор Онищенко виграв подарунок від партнера салону СК «UNIQA» - дороге автострахування КАСКО на повну вартість придбаного автомобіля.

- У мене були «Жигулі», а зараз я придбав Renault Logan і дуже задоволений автомобілем, тут навіть порівнювати не можна, - розповів переможець. - Автомобіль потужний, працює тихо, салон комфортний, гідропосилювач рульового керування. Мені дуже сподобалося обслуговування в автосалоні «Трубосталь» - фахівці до тонкощів розповіли про усі переваги автомобілів, провели тест-драйв. Усім, хто думає придбавати автомобіль, раджу звертатися в автосалон «Трубосталь».Фото: Білоцерковська Л.


Автосалон Renault в Нікополі знаходиться за адресою: вул. Херсонська, 372.

Менеджер з продажу:

(05662) 91331
(05662) 96867
Факс: (05662) 91735


На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про Осипа Шора:У разі використання матеріалів цього сайту активне посилання на сайт обов'язкове

Обновлено 17.01.2012 13:06
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting