Во саду ли, в огороде...

Сейчас на сайте

На даний момент 497 гостей на сайті
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Друк e-mail
Понеділок, 19 березня 2018, 14:56

Лагода Андрій
Чудодійна сила марганцю
Казка
Присвячується 135 річниці всесвітньо-відомого відкриття геологом
Валеріаном Домгером за 30 км на північний захід від Нікополя родовища марганцю

Трапилась ця історія давно, ще за старого царя-панька. В старі часи з'явився недалеко від міста Санкт-Петербурга страшний змій. Багато народу він перетаскав в свою печеру. Одного разу викрав злий змій царську дочку й кріпко-накріпко зачинив у своїй печері. Й пообіцяв цар, хто із змієм страшним справиться й визволить його дочку, той стане його зятем і пів королівства він свого віддасть.

А в славному місті Санкт-Петербурзі жив молодий і дуже розумний майстер, який різним наукам був навчений. І звали того юнака Валеріан. Знав той майстер, що подолати змія страшного можна, тільки мавши незвичайного стального меча. Необхідно було додати лише одну чудодійну речовину в цей сплав – марганець, щоб меч став неабияким міцним і не зламався від удару об лютого ворога. Але в їхній місцевості того чудодійного марганцю не було.

Нічого було робити і відправився юнак світ за очі шукати чудодійну речовину. Довго майстер блукав – і не місяць, і не рік, і не два, як раптом десь на краю світа за дальніми дорогами, за Дніпровськими порогами, на північний захід від Нікополя, за островом Городище знайшов він марганця родовища. Зрадів майстер знахідці і відправився до рідного міста чудодійний міцний меч виготовляти.

Стальний меч із домішками родовищ марганцю був такий міцний, що з першого удару вдалося злого змія наказати й усі три голови одночас йому повідсікати! Визволили царівну. Цар своє слово здержав та дочку за майстра заміж віддав. І жили вони разом довго та щасливо.

А звістка про чудодійні марганцеві родовища швидко весь світ облетіла. Стали тоді знатні купці з усього світу приїжджати і славний край Нікопольщини прославляти!

Останнє оновлення на Понеділок, 19 березня 2018, 15:04
 
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting