Зараз на сайті

Сейчас 377 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
23.03.2016 06:21
There are no translations available.

Свирид Ольга "Таємниця для шаблі"


Все на світі має свою історію, і плавні теж. Історія безпосередньо пов'язана з козаками, бо саме тут вони збудували свої укріплення. Ви спитаєте: « Чому саме в плавнях?». На це є проста відповідь:
- Козаки знаходились під охороною матінки-природи, яка забезпечувала їх і їжею, і житлом, і надавала фізичних сил. А для ворогів вони залишалися непоміченими через знову-таки матінку-природу: непролазними плавнями прикривала вона Січ.

Діялось це ще за часів козаччини на Русальну неділю. Сталося незвичайна історія з козаком на ім'я Петро Нетудихата. Не зважаючи на прізвище, був він людиною обізнаною, бо з дитинства виховувався у козака-характерника. На службі приходився осавулом.

Якось Нетудихата зупинився з військом на березі плавнів й каже товаришам :
- Сьогодні за повір'ям випливають русалки. Вони гарні, проте можуть залоскотати до смерті. Тому наказую: нікому не підходити до води, навіть якщо відчуєте щось незвичайне і хтось гукатиме вас.

Всі козаки послухалися його й пішли спати. Але Петро свого наказу не дотримався, тому пішов до берега, де почув гарний спів. Іде далі,прислухається, придивляється, але нікого немає.
- Невже почулося?

Раптом обертається, а біля нього русалка. Оце так диво! Не встиг оговтатися, як їх побільшало. Зрозумів Петро ,що вони хочуть його залоскотати. Тут він надумав оборонятися й дістав свою шаблюку, подаровану гетьманом. Зброя не проста, а чарівна. Русалки злякалися та й кажуть:
- Не страчуй нас ! А ми тобі таємницю розповімо.

Погодився наш осавула, бо дуже кортіло почути, що то за тайна. І розповіли вони йому, а що саме - ніхто не знає. Потім повернувся козак до побратимів та й задрімав.

Наступного дня пішло військо козацьке на ворога. Помітили вояки, що якийсь дивний став їхній побратим Петро Нетудихата. Як тільки шаблю із піхов дістане , то одразу турки кляті свою зброю із рук випускають, гублять її. Як тільки шаблю над головою піднімемо татари без бою замертво падають. Жодного разу не отримали поразки козаки, коли біля них був Петро Нетудихата. Подейкують, що силу таку шабля його набула після зустрічі з русалками. За легендою, у плавні до запорожців більше не лізли загарбники, бо боялися цієї місцевості. Козаки дякували своєму осавулові та його чарівній шаблі, яку заговорили русалки.

Давно немає козаччини. Та чи жив насправді такий козак, чи була така шабля, що стала оберегом для козаків? Про цю тайну знають лише хвилі Каховського моря, які взяли плавні у свої холодні обійми й утаємничили навіки цю історію.

 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting