Зараз на сайті

Сейчас 100 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
13.03.2017 11:19
There are no translations available.

Матеріал надано в авторській редакції

 

Бевз Віталіна

"Чарівна сила українського співу"
(легенда про нікопольського козака Василька Жайворонка)

 

Одного разу до козаків з Микитинської Січі прибився хлопчик 15 років, який дуже хотів стати справжнім козаком. Батьків в нього не було, залишили хлопця на січі козакам допомагати. Звали його Василько Жайворонок, голос він чарівний мав, співав дуже гарно, про походи та козацьку славу мріяв.
Під час кримської осади Азова вся Микитинська Січ захищала фортецю, і маленький Жайворонок теж там був. Дуже багато там козаків загинуло. І почався страшний бій. Турки стали наступати, а козаки ослабли. Нікому вже було захищати фортецю! І тоді під ворожим обстрілом з’явився Василько з козацьким знаменом в руках. А потім залунав його спів. І лунала пісня про хоробрість козаків і про те, що вони неодмінно переможуть аж до тих пір, доки ворожа гармата не обірвала життя та голос Жайворонка.

Але чарівна сила українського співу нікопольського козаченьки Жайворонка надихнула поранених козаків на ратні подвиги, і вони, зібравши всі сили, кинулися в бій та перемогли!

І хоча маленький співучий Жайворонок загинув, він показав всім українцям приклад того, як потрібно любити свою Батьківщину! Правда то чи ні - знає сива давнина, а в Азові і зараз є поляна Жайворонків, куди кожного року навесні прилітають жайворонки, які все літо співають, розповідаючи про подвиг маленького козака…

Обновлено 16.03.2017 17:41
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting