Зараз на сайті

Сейчас 59 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
20.03.2017 13:47
There are no translations available.

Матеріал надано в авторській редакції


Ящишин Микита

"Нікопольський пряник"

 

Було це 155 років тому, влітку чи восени, вже й не пам’ятаю. Коли Сергійкові було 12 років, поїхав він з батьками до Києва. Йому дуже сподобалась ця подорож, був у захваті від побаченого. А смак пряника, якого купив йому батько, залишився у його пам’яті назавжди.

По дорозі додому, до Нікополя, Сергійко ніяк не міг заснути, він згадував про той дивовижно-духмяний пряник. Тим часом хлопчик мріяв, що з часом він зможе виробляти свої «Нікопольські пряники». А чому саме «Нікопольські пряники» стануть назвою його майбутнього кондитерського виробу? А тому, що Нікопольщина - це його Батьківщина, яку він своєю працею зможе прославити. Сергійко не помітив як заснув, а прокинувшись, побачив, що вони заїхали до якогось села. Спитав: «Де ми зараз і куди пішов тато?». Мама відповіла, що ми заїхали в село зі смішною назвою «Свиноголівки» і тато пішов купити поїсти. Сергійко ще раз подивився навколо. Це було звичайне село, по дорозі йшла бабуся, а за нею три кози, біля неї йшов маленький хлопчик років так 7 - 8, в руці він тримав книгу з яскравим написом «Мрії здійснюються, треба вірити». Сергійко задумався над цим виразом і йому ще більше захотілося виробляти пряники.

Минуло 15 років, Сергій став дорослий чоловік, одружився. Вони з дружиною їздили по різних країнах, куштували багато пряників і різних солодощів. А в 29 років Сергій почав виробляти «Нікопольський пряник». Спочатку пряник був у формі трикутника, квадратика та прямокутника, з полуничним, абрикосовим і малиновим смаками, а згодом пряник набув ще більш цікавих і складних форм, а саме: звірів, ляльок та машинок. Сергій став відомим кондитером, але для цього він багато вчився і працював. Здійснилася його дитяча мрія!

А наша історія дійшла до кінця. Я знаю хлопчика, який мріяв стати: відомим письменником, але це зовсім інша історія...

Обновлено 20.03.2017 13:50
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting