Зараз на сайті

Сейчас 43 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Історія Нікопольщини - Загальні відомості з історії м. Нікополя
21.10.2012 15:28
There are no translations available.

Анцишкін І.В.
Історик,
головний зберігач
Нікопольського краєзнавчого музею
м. Нікополь, Україна

Біографія

.

Матеріали надані в авторській редакції

.

Традиції й бренди міста Нікополя та Нікопольщини

 

  • Нікополь є центром скіфської держави. Він знаходиться там, де були святі для скіфів місця, так звані Герри. У с. Капулівці був розташований перший порт на Дніпрі, куди приходили грецькі судна. Саме в наших степах вперше було виготовлено сир з овечого молока. Кургани Чортомлик, Товста Могила, Соболева Могила прославили Нікопольщину на весь світ, як скарбницю античного часу. Саме до нас приїздив «батько історії» Геродот Галікарнаський, щоб записати побут та історію скіфів.
  • У перші століття після Різдва Христового на місці, де зараз стоїть Нікополь побував Андрій Первозданний - апостол, який ніс слово Христове. У степах Нікопольщини жили славні амазонки, пов`язані зі скіфо-сарматськими племенами. У IV-V ст. тут знаходилася готська держава і тому небесним покровителем Нікополя є готський воїн-великомученик Микита.
  • Нікополь є центром запорозького козацтва. Єдине місто, що веде своє заснування від Запорозької Січі є Нікополь. Саме Нікополь на початку 1648 р. був столицею незалежної України. Саме тут Хмельницький отримав гетьманську булаву і звідси повів свої війська на визволення українського народу.
  • Нікополь є місцем, де у XIX ст. було створено один з двох (другий у Херсоні) цехів вільних матросів. Нікопольці здавна були моряками. Вони брали участь в обороні Севастополя у середині XIX ст., були на повсталому панцернику «Потьомкін», піднімали жовто-блакитний прапор над лінкором «Воля» у 1918 р.
  • Нікополь є містом військової слави. Саме тут у жовтні 1920 р., під селом Шолоховим відбулася найбільша кінна битва часів громадянської війни. Значення Нікополя під час Другої світової війни було величезне. Тож не дивно, що в боях за визволення Нікополя і Нікопольщини радянські війська зазнали втрат приблизно у 300 000 чоловік.
  • Нікополь, крім центру металургії, був ще й центром переробної промисловості. На першому місці, звісно, стоїть пивзавод Штекеля, що випускав 8 сортів пива. Він отримував медалі на виставках. До речі, бренд пива «Штекель» досі не запатентовано і той, хто це зробить, отримає право на медалі дореволюційного заводу. Окрім цього, з 30-х років XIX ст. в Нікополі виготовляли на чотирьох заводах цеглу та черепицю. Працював завод з виробництва пиломатеріалів. Було п’ять млинів (вітряних, водяних і парових), які переробляли зерно на борошно. Існували мослобійня Компанійця, м`ясобійня, рибокоптильні цехи, цехи з виробництва ковбас, салотопні заводики, майстерні з виробництва цукерок, миловарні цехи, завод шипучих вод.
  •  В Нікополі проводилося 4 ярмарки (3 регіональні і 1 (Успенська) - всеукраїнська). Нікополь був центром торгівлі великою рогатою худобою. Через Нікополь йшов транзитний шлях торгівлі зерном за кордон.

.

.

Переклад в електронний вигляд: Діденко К.В.


На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:

.

.

Обновлено 26.02.2018 12:37
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting