Зараз на сайті

Сейчас 45 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Історія Нікопольщини - Наш край: від мезозою до первісних мисливців
13.05.2009 10:30
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

 

Віртуальна екскурсія у далеке минуле
 
Чи знаєте Ви, що колись на території сучасної Нікопольщини плескалися води теплого океану? Які істоти населяли наш край у часи льодовикового періоду і чому зникли мамонти? Коли вперше на цій землі з’явилися  люди і як вони жили? Світ навколо нас не завжди був таким, яким ми звикли бачити його зараз – він постійно змінювався. На зміну термоерам приходили різкі похолодання, виникали нові материки, наступали та відступали океани, руйнувалися старі та утворювались молоді гори. А скільки змін зазнав рослинний та тваринний світ з часів появи перших рослин та тварин!
 
 
Колись на Нікопольщині плескалися води теплого океану
 
 
Нікопольщина у часи неогену
 
 
Льодовиковий період
 
 
Звичайно, усі ці перетворення відбувалися не за кілька років чи віків, а протягом багатьох тисяч і навіть мільйонів років. Історію Землі вчені поділяють на 5 ер – архей, протерозой, палеозой, мезозой і кайнозой. У проекті, який ми розпочинаємо, Ви познайомитесь лише з двома останніми із них. Наша віртуальна екскурсія у часі охопить величезний період найдавнішої історії (понад 200 млн. років) – від початку мезозойської ери до появи первісних мисливців та зникнення мамонтів. Ви дізнаєтесь про те, якою була Нікопольщина у різні ери і періоди, як змінювався її рослинний та тваринний світ. Ми також познайомимо Вас з останніми знахідками місцевих дослідників, які займаються вивченням далекого минулого нашого краю.
 
 
Малюнок: Тороп С.О.
 
І хоча найбільша увага у цьому проекті, звичайно, приділяється Нікопольщині, ми розповімо й про найважливіші події, які відбувалися у мезозої та кайнозої в усьому світі. А найбільш допитливі з наших читачів знайдуть багато пізнавальної інформації у спеціальних розділах під назвою „Цікаві факти” (дивіться підрозділи „Мезозой” та „Кайнозой”). Не забули ми, навіть, про любителів гумору, підготувавши для них несподіваний сюрприз (дивіться статтю „Люди та мамонти”).
 
Отже, запрошуємо Вас прийняти участь у нашій віртуальній екскурсії у далеке минуле.
 
 
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:
 
 
Обновлено 26.02.2018 17:27
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting