PDF Печать E-mail
Дніпровські плавні - Тваринний світ
23.11.2009 00:00
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна
Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 

Видра (Lutra lutra)      

Ця найбільша представниця родини куньїх сягає в довжину 80-90 см і важить до 15 кг. Видра мешкає по всій земній кулі, крім Австралії та Антарктиди. Вона – чудово пристосована до життя у водній стихії істота. Завдяки округлій голові, короткій шиї, гнучкому тілу, довгому плоскому хвосту і перетинковим лапам, тварина пересувається у воді майже без всяких зусиль. Коли видра пірнає, м'язи вух і ніздрів скорочуються, щільно закриваються. Забарвлення у цієї тварини темно-коричневе (на животі хутро має мишастий відтінок). Видри ведуть активний спосіб життя і вдень, і вночі, не впадають в сплячку взимку. Хоча вони і відносяться до родини куньїх, відомому своєю агресивністю, але з давніх часів славляться добродушними, забавними і миролюбними звірами.

Лише у шлюбний період між самцями, які змагаються, трапляються бійки. Видри вважають за краще селитися біля водоймищ: річок, озер, боліт. Їх присутність зазвичай видають сліди на вологому ґрунті, легко впізнанні по відбитку перетинки між пальцями і сліду від хвоста, який волочиться. По землі видра пересувається незграбно, витягаючи спину горбом і, як часто здається, волочучи хвіст по землі, хоча насправді він до землі не торкається. Свою нору з виходом під водою вона, як правило, влаштовує в глухих, віддалених від людського житла місцях. Спаровування відбувається рано навесні, а в травні самка народжує 2-5 дитинчат, які до осені ходять за матір'ю. Дорослими видри стають тільки на третьому році життя. В основному видри харчуються рибою і раками, але не гидуватимуть вони також поживитися молюсками, черв'яками, великими водяними комахами, жабами, черепахами, зміями, пташенятами, дрібними гризунами, всілякими ягодами і корінцями.

Ці тварини часто полюють разом, а займаючись рибальством, спільно заганяють косяк у вузьку протоку, де легше схопити лускову рибку.

 
 
Місця мешкання видри в Дніпровських плавнях (ХІХ – поч. Хх ст.)
 

У Кінських і Базавлуцьких  плавнях видра була досить поширеним видом. Інтенсивне заселення нашого краю і бурхливий розвиток промисловості вплинули на чисельність цих тварин, а після будівництва Каховського водосховища вони стали дуже рідкісними. Не тільки у нас, але і по усьому півдню України.
 
 
Фото: Karan Little
 
 
 Фото: Danner Gyde
 
 
 Фото: Ivan Tonchev
 
Голос видри:  

 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.

Дізнатися більше про видру Ви можете тут:
 
 
У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове 
Обновлено 26.12.2010 12:31
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting