Зараз на сайті

Сейчас 88 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Сад-город - Едем своїми руками
11.04.2010 02:04
There are no translations available.

Переклад з російської: Стрілецька М.В. 
 
 
Як побудувати декоративне водоймище?

Що може бути приємніше ніж відпочинок біля води?! Зовсім не обов'язково йти до ставка або річки - маленьке декоративне водоймище цілком можна спорудити на присадибній ділянці. Окрім декоративності, воно створює особливий мікроклімат в зоні відпочинку, а птахи, які прилітають до води, чудово доповнюють живописний пейзаж. Навіть на невеликій ділянці завжди можна знайти місце для такого водоймища.

Побудувати просте декоративне водоймище під силу кожному садівникові. Для цього не будуть потрібні дорогі матеріали, можна обійтися глиною, піском і поліетиленовою плівкою. Звичайна плівка недостатньо міцна і тому недовговічна, краще придбати товсту полівинилову.

Будівництво починається з вибору місця і розмітки конфігурації водоймища. Майданчик повинен бути вільним від рослинності і розташовуватися недалеко від водопроводу. За допомогою вимірювальної стрічки і кілочків розмічають межі водоймища, а потім копають котлован за формою передбачуваного басейну, але трохи більших розмірів. Краще всього прості форми - круг, овал. Дно водоймища вирівнюється, ретельно утрамбовується і загладжується. На дно укладається шар добре пом'ятої глини завтовшки 10-15 см, знову розгладжується, змочується водою і після цього йому дають підсохнути. Потім укладається другий шар глини такої ж товщини. Зверху насипається щебінка шаром 3-5 см і утрамбовується.

Водоймище можна зробити і інакше, із застосуванням гідроізоляції з плівки. Для визначення потрібних розмірів полотна плівки вимірюється найбільша довжина і ширина водоймища, до кожної з отриманих цифр додається подвійна глибина і отримуються потрібні розміри. Так, наприклад, якщо водоймище має довжину 2 м, ширину 1,5 м і глибину 0,7 м, то буде потрібно плівку розміром 3,4 х 2,9 м (2+0,7x2 і 1,5+0,7x2). Заготовивши плівку, за допомогою дошки вирівнюються краї басейну так, щоб вони були врівні з ділянкою. На дно котловану насипається шар піску від 5 до 10 см. Глибина басейну по краях не повинна перевищувати 12-15 см.

На підготовлену піщану підставу акуратно розстилається плівка, залишивши на краях не менш 15 см. Зверху краї плівки притискуються. Після цього заповнюється водоймище. При наповненні акуратно розпрямляють плівку по дну, всі порожнечі і нерівності заповнюють піском. Коли водоймище заповниться і укоси його будуть вирівняні, сильно виступаючі краї плівки обрізають, залишаючи не більше 15 см, і закріплюють плоскими каменями або бетонними плитами. Плити укладають так, щоб вони були врівні з поверхнею ділянки. Водоймище можна обладнати крапельницею, відрегульованою на надходження води в об'ємі, який забезпечує постійний рівень. Трубу або шланг для крапельниці маскують декоративними каменями або рослинами. Для озеленення водоймища краще використовувати місцеві водолюбні рослини. Їх можна пересадити з найближчої річки, озера або болота. У середній полосі це рогіз, стрілолист, калужниця, латаття біле та інші. Рослини садять в різні ємності і розміщують у водоймищі по глибині з урахуванням їх біологічних особливостей. По краю водоймища добре висадити хосту, астильбу, примули, купальницю. Водоймище вимагає уваги і взимку. Восени закривають його від опадаючого листя, а перед заморозками очищають від всіх рослин і заповнюють по самі вінця водою. Для захисту берега від стиснення опускають у водоймище декілька невеликих дерев'яних дощечок.
 
 
Фото: Волкова К.Ф. 
 
 
Фото: Волкова К.Ф. 
 
 
Фото: Волкова К.Ф.

 

Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про вирощування рослин та догляд за ними:
 
 
Обновлено 02.03.2011 15:32
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting