PDF Печать E-mail
19.09.2010 15:45
There are no translations available.

Мальована Т.Г.
Завідуюча відділом науково-просвітньої роботи
Нікопольського краєзнавчого музею
м. Нікополь, Україна
Біографія

Матеріал надано в авторській редакції

 
Музей історії та трудової слави ВАТ "Нікопольський завод феросплавів"
(м. Нікополь)

Музей історії Нікопольського заводу феросплавів розміщується в Палаці культури і спорту ВАТ «НЗФ».

Музей був відкритий після реєстрації за рішенням об'єднаного спільного засідання правління та профкому ВАТ «НЗФ» від 3 липня 1996 р.

Площа експозиції складає 77,6 м2.

Музей дбайливо зберігає історію Нікопольського заводу феросплавів від "першого кілка" по сьогоднішній день.

На даний момент в музеї існує чотири експозиційні розділи, які присвячені:
  1. Початку виробничої діяльності та розвитку НЗФ в період з 1966 по 2009 рр. З 8 грудня 1961г. рада міністрів СРСР прийняла постанову про будівництво в м. Нікополі заводу феросплавів. Будівництво заводу було розпочате в 1962 р. А датою народження заводу прийнято вважати 6 березня 1966 р., коли була виплавлена перша тонна електроплавильного флюсу в цеху № 9. 
  2. НЗФ - флагман електрометалургії України. Під час існування СРСР, НЗФ називали найбільшим в Союзі, а потім в Європі. Наш завод входить в п'ятірку найбільших заводів феросплавів у світі. На заводі були встановлені унікальні печі, які випереджали у той час по своїм параметрам феросплавне устаткування фірм Бельгії, Японії, Німеччини. Наш завод спеціалізується на виробництві марганцевих феросплавів, таких як: силікомарганець і феромарганець, які дуже потрібні для отримання якісної сталі. Сплави та флюси заводу знаходять застосування в різних галузях економіки України, країн СНД та закордоном. Продукція заводу експортується більш ніж в 80 країн всього світу. Вдало сказав свого часу український поет Петро Биба: "Без марганцю - ні сталі, ні машин, ні деталі, ні гармати, ні багнета, ні знаряддя для для поета".
  3. Розвиток соціальної сфери заводу. Велике значення в розвитку соціальної сфери грає заводська профспілкова організація. Важливе значення профком надає розвитку соціального партнерства на основі укладення договорів, в яких відбиваються усі сторони життя трудового колективу, у тому числі оздоровлення електрометалургів та їх сімей. Заводчани поправляють здоров'я в санаторіях Хмільника, Трускавця, Моршина. Щороку в заводському профілакторії відпочиває в середньому 2 000 чоловік. Така ж кількість дітей проводить час в оздоровчому таборі ім. В. Усова на березі Чорного моря. Своє дозвілля заводчани та члени їх сімей можуть проводити в Культурно-спортивному комплексі "Електрометалург", і численних секціях спортклубу "Електрометалург".
  4. Будівництво НЗФ (60-і роки). У музеї знаходяться 18 експонатів, які відносяться до музейного фонду України в Дніпропетровській області:
  • Пам'ятний знак, який був занесений на Всесоюзну Дошку Пошани ВДНХ СРСР - "За високу ефективність та якість роботи в одинадцятій п'ятирічці" (1981-1985 рр.).
  • Перехідний Червоний Прапор із занесенням на Всесоюзну Дошку Пошани ВДНХ СРСР - "Переможцеві у всесоюзному соціалістичному змаганні" (1984-1989).
  • Перехідний Червоний Прапор - "Переможцеві в соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Радянської влади".
  • Перехідний Червоний Прапор - "Переможцю в соціалістичному змаганні".
  • Красное Знамя - «МЧМ Никопольский завод ферросплавов».
  • Шесть портретов директоров завода ферросплавов (художник Егоров А.).
  • Подарок делегации из Японии - «Шлем самурая».
  • Книги трудовой славы НЗФ и книги почета НЗФ.
Фонды музея насчитывают более чем 1 500 тысячи экспонатов. Ежегодно музей проводит порядка 30 экскурсий для студентов и учеников, а также гостей завода и города.

Проводятся тематические беседы, экспонируются выставки, посвященные заводу и его подразделениям, оформляются тематические выставки к знаменательным датам завода, города и страны.
 
Заведующая музеем истории и трудовой славы ОАО "Никопольский завод ферросплавов" - Метельченко М.М.
 
Музей знаходиться за адресою:

пр. Трубників 18а,
Палац культури та спорту ВАТ "НЗФ",
м. Нікополь,
53201
 
т. (05662) 2-10-61
 
Ласкаво запрошуємо до музею!
 
 
Переведення в електронний вигляд: Бутенко О.П.

На нашому сайті Ви можете дізнатися більше про історію Нікопольщини:
 
 
Обновлено ( 14.10.2010 10:18 )
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting