Зараз на сайті

Сейчас 48 гостей онлайн
Besucherzahler singles
счетчик посещений


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PDF Печать E-mail
Дніпровські плавні - Тваринний світ
28.05.2009 10:53
There are no translations available.

Тороп С.О.
Біолог
м. Нікополь, Україна

Біографія

Малюнок автора

Матеріал надано в авторській редакції

 

Бугайчик (Ixobrychus minutus)

 

Бугайчик – найбільш дрібна чапля наших північних широт. Розміром він приблизно з галку, з довгою шиєю, прямим, тонким, жовто-зеленим дзьобом і короткими зеленими ногами. У самця верх голови, спина й надхвістя чорні, а на крилах завжди добре помітні великі жовтуваті плями. Низ тіла: у самця – світлий, у самки – із світлими і темними вохристими смугами. Молодий бугайчик дуже схожий на самку. Як і бугай, бугайчик активний здебільшого в ночі та у сутінках, а у разі небезпеки затаюється серед прибережної рослинності, витягуючи вертикально шию та дзьоб. Цей птах летить повільно, швидко махаючи крилами, витягуючи шию і відкидаючи назад ноги, перед посадкою планерує.
 
Після зимівлі у Африці бугайчик повертається на батьківщину в середині квітня. У шлюбний період він видає дивакуваті звуки, які нагадують удари в барабан: «Прумб!» – пауза - «Прумб!».
 
Характерно, що в цей час самець може кричати, як в день, так і в ночі. В інші пори роки бугайчик кричить: «Ке-ке-ке-кек!». Цього птаха без перебільшення можна назвати досить вигадливим, але не дуже старанним будівельником. Іноді він мостить своє гніздо в очереті (з стебла і листя цієї рослини), в інших випадках – у кущах, на вербах та інших невисоких деревах (з тонких гілок).
 
Але ці будівлі завжди мають тонкі стіни, крізь які буває добре помітною навіть кладка з 4-7 білих яєць. Через 3 тижня з них вилуплюються пташенята, які вже через 20 днів залишають гніздо. 
 
 
Фото: www.uk.wikipedia.org
 
 
 
Місця гніздування бугайчика у Дніпровських плавнях (XIX-поч. ХХ ст.)

 

Здебільшого бугайчики полюють за жабами, пуголовками, комахами, із задоволенням живляться дрібною рибою, але іноді можуть годуватися яйцями і навіть пташенятами інших птахів. На зимівлю вони відлітають у жовтні.

 

 
Місця гніздування бугайчика на території Нікопольського району (2000 – 2009 рр.)У часи Дніпровських плавнів бугайчики були дуже поширені у нашій місцевості й охоче гніздилися по дрібних річках та болотах. Після будівництва Каховського водосховища вони стали нечисельними і навіть зникаючими. Окремі випадки гніздування цього птаха були відмічені неподалік від села Червоногригорівки (2001, 2004, 2009 рр.).
 
 
Фото:  www.flickr.com
 
 
Фото:  www.flickr.com
 
 
Фото:  www.flickr.com
 
 
 Фото: www.treknature.com
 
Голос бугайчика (малої випі):  
 
Переклад в електронний вигляд: Бутенко О.П.

Дізнатися більше про бугайчика Ви можете тут:
 

 

 

У разі використання матеріалів цього сайту посилання на сайт обов'язкове 
Обновлено 25.07.2017 10:36
 
Нікополь Nikopol, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting